Electronics & Tele Comm Engg

Home / Campus Recruitment

Year 2021-22

Sr. No. NAME OF STUDENT NAME OF COMPANY PACKAGE OFFERED
1 Sachin Patil  Open Five Technologies 12.5
2 Prachi Pawar Netcracker 8
3 Shahin Momin Capgemini 7.5
4 Aaditi Kurade Accenture 6.5
5 Aniruddh Deshmukhe Wipro 6.5
6 Abhijit Bodhale Virtusa Softwares 5
7 Sharayu Kale Accenture 4.5
8 Kishori Ajagekar Accenture 4.5
9 Vaishnavi Hasabe Accenture 4.5
10 Saniya Tike Accenture 4.5
11 Nisha Shete Accenture 4.5
12 Saloni Vanjari  Accenture  4.5
13 Ajim Attar Accenture  4.5
14 Siddhali Kirkire  Accenture  4.5
15 Vaishnavi Jadhav Accenture  4.5
16 Siddhant Jadhav  Cognizant 4.1
17 Harsha Shetty Capgemini 4
18 Dhanashri Choudhari Capgemini 4
19 Sujit Chapale Capgemini 4
20 Adwait Joshi Capgemini 4
21 Keertan Shetty Capgemini 4
22 Swapnil Panchal Cognizant 4
23 Sachin Jalwadi  Cognizant 4
24 Ajay Bichkar Cognizant 4
25 Shrutika Kulamure Cognizant 4
26 Omkar Jadhav Cognizant 4
27 Uttkarsha Patil Cognizant 4
28 Simran Momin  Cognizant 4
29 Sumit Kukade Cognizant 4
30 Omkar Patil Cognizant 4
31 Rutuja Rajput Cognizant 4
32 Atul Dhane  Cognizant 4
33 Sayali Kamble Cognizant 4
34 Nikita Korade Cognizant 4
35 Kartik Mirajkar Joshi Cognizant 4
36 Priyanka Patil Cognizant 4
37 Rahul Maher KPIT 4
38 Sakshi Todkar Tata Elxsi 3.5
39 Prasannajit Shinde TCS 3.5
40 Aishwarya Patil Wipro 3.5
41 Priyanka Khandekar Wipro 3.5
42 Tanmay Bhosale Wipro 3.5
43 Prathamesh Warang  Wipro 3.5
44 Shreyas Tambe Wipro 3.5
45 Saloni Kothale Wipro 3.5
46 Swaroop Shinde Wipro 3.5
47 Rohan Sanade Wipro 3.5
48 Amarjit Shinde Wipro 3.5
49 Priyanka Sawant Zensar 3.5
50 Yashoda Karande Tata Elxsi 3.5
51 Rutuja Mohite Tata Elxsi 3.5
52 Shital Phad Tata Communications 3.5
53 Komal Koli Tata Communications 3.5
54 Aditya Patil Tata Communications 3.5
55 Kaustubh Shah Tata Communications 3.5
56 Pratiksha Patil Tata Communications 3.5
57 Vikas Kamble Cotmac Electronics Pvt Ltd 3.5
58 Divya Khot TCS 3.36
59 Girish Wangikar M.S. -

Year 2020-21

SR NO. NAME OF STUDENT NAME OF COMPANY PACKAGE OFFERED
1 Ankita Lokare Tata Cummins & Wipro 7.00
2 Ketaki Ghadage Cognizant & Capgemini 4.50
3 Atish Naik Cognizant  4.50
4 Darshan Shah Cognizant & Amdocs + Mindtree 4.50
5 Sudhir Pol TCS & Accenture 4.50
6 Abhay Marshivane Accenture 4.50
7 Rucha Vasagadekar SLK Softwares & Accenture  4.50
8 Sonal Patil NEC India Ltd 4.50
9 Sayali Patil Accenture  & Amdocs 4.50
10 Snehal Dhulshetti IBM & Mindtree 4.50
11 Shweta Patil Capgemini & Amdocs 4.00
12 Pooja Badkas TCS & Amdocs 4.00
13 Yogita Nale TCS & Amdocs 4.00
14 Vaishnavi Patil Blue Mount & TCS 4.00
15 Aditi More Cognizant 4.00
16 Pallavi Nikam Wipro & Cognizant 4.00
17 Prasad Rokade Amdocs & Qspiders 4.00
18 Sourabh Patil KPIT & Amdocs 4.00
19 Jeenat Tamboli Amdocs 4.00
20 Nayan Patil Amdocs 4.00
21 Sakshi Patil Amdocs 4.00
22 Sourabh Devarmani Renu Electronics 4.00
23 Jaideep Patil Tata Technologies 4.00
24 Shivani Pawar Cognizant 4.00
25 Vedika Joshi Capgemini  3.80
26 Rutuja Patil Capgemini 3.80
27 Snehal Shinde Capgemini 3.80
28 Omkar Ambade Capgemini 3.80
29 Rutvick Pisal Capgemini & TCS 3.80
30 Nikita Pawar Hexaware 3.80
31 Rasika Karande  Capgemini  3.80
32 Somnath mane Capgemini  3.80
33 Prathamesh Kshirsagar Capgemini  3.80
34 Vivek Bhagwat Capgemini  3.80
35 Amruta Patil HCL 3.50
36 Rushikesh Gurav SLK Softwares 3.40
37 Pooja Chavan SLK Softwares 3.40
38 Dhanashri Patil TCS 3.36
39 Pranit Hawale TCS 3.36
40 Snehal Pawar TCS 3.36
41 Pratiksha Dere TCS & Wipro 3.36
42 Megha Kalekar TCS 3.36
43 Sanket Jadhav TCS 3.36
44 Salil Sayyad TCS 3.36
45 sana sutar Mitsubishi Electric & TCS 3.00
46 Shruti Chougule Epiphyny Mobility Innovations Ltd 3.00
47 Shubham Omase  Entrepreneur : Origin Tech --

Year 2019-20

Sr. No. NAME OF STUDENT NAME OF COMPANY PACKAGE OFFERED
1 Anjali Shah KPIT 3.60
2 Sandeep rupnawar KPIT & Infosys 3.60
3 Aditya narvekar KPIT 3.60
4 Shubhada Patil KPIT 3.60
5 Vaishnavi Mhetre KPIT 3.60
6 Shreyas Kurundwadkar KPIT 3.60
7 Rushikesh Khot KPIT & Capgemini 3.60
8 Praneeta Taralekar KPIT 3.60
9 Ruturaj chothe KPIT 3.60
10 Shubham Pawar KPIT 3.60
11 Mangesh Potdar KPIT 3.60
12 Madhura Apte KPIT 3.60
13 Ganesh kokate KPIT 3.60
14 Ankit sankulwar KPIT 3.60
15 Vikas Jadhav KPIT 3.60
16 Pooja Magdoom KPIT 3.60
17 Reema Shinde KPIT 3.60
18 Sharvari Mane KPIT 3.60
19 Revati Gaikwad KPIT 3.60
20 Abuzar Shaikh KPIT 3.60
21 Mrunali Nashte KPIT & TCS 3.60
22 Ravina Sawant KPIT, TCS & Adore Power 3.60
23 Jaswandi Lande KPIT, TCS & Adore Power 3.60
24 Ritu Jadhav KPIT & TCS 3.60
25 Suraj Patil TCS 3.50
26 Pranita Bargaje TCS 3.50
27 Muskan Shaikh TCS 3.50
28 Sonali Mali Tudip Technologies 3.00
29 Pawan Salunkhe Bharat Forge 2.77
30 Kiran Chavan Bharat Forge 2.77
31 GAIKWAD SOURABH SHANKAR Bharat Forge & Infosys 3.50
32 Hrishikesh Nikam Jaro, Wipro & Infosys 12.02
33 DHARMADHIKARI SHIVANI SANJAY Grifeo 3.00
34 PATIL SNEHA SADASHIV Grifeo 3.00
35 CHAVAN RUTUJA VIKAS Wipro 3.50
36 DAYMA DIKSHA JAYPRAKASH Grifeo 3.00
37 PATIL TUSHAR DILIP Grifeo 3.00
38 Abhishek Teke GreyAtom 4.00
39 Suraj Dole SLK Softwares & GreyAtom 4.00
40 kajal varute infosys 3.50
41 Satyajeet Hukkire infosys 3.50
42 manaswi Nikam Cognizant 3.50
43 Shubham Chothe VinFro IT Solutions 1.50
44 Akshay Nagargoje Indian Engineers 2.00
45 Prashant Dahinje Indian Engineers 2.00
46 Nikhil Patil ABC Automation 2.00
47 Makandar Muzammil L&T 3.00

Year 2018-19

Sr. No.  NAME OF STUDENT NAME OF COMPANY PACKAGE OFFERED
1 RANDIVE PUNAM MANOHAR KPIT 3.4
2 KENE PRASAD PANDURANG KPIT 3.4
3 SHAH PRIYEN PRITAM KPIT 3.4
4 SHAH SANKALP SANTOSH KPIT 3.4
5 MARKAD VINAYAK KAILAS KPIT 3.4
6 KULKARNI AMEY MAHESH KPIT 3.4
7 PATIL AMRUTA MAHAVEER KPIT 3.4
8 PATIL ANJALI ABHAY KPIT 3.4
9 CHOUGULE AISHWARYA RAJKUMAR KPIT 3.4
10 JADHAV POOJA PRAKASH KPIT 3.4
11 AMBEKAR PRANALI SANJAY KPIT 3.4
12 NALAVADE ASHWINI VITTHAL TCS 3.25
13 PAWAR KOMAL JITENDRA TCS 3.25
14 JADHAV NIKITA SUDHAKAR TCS 3.25
15 PISE POOJA PRABHAKAR TCS 3.25
16 KELKAR SHITAL VIJAY TCS 3.25
17 BHOSALE UMA MARUTI TCS 3.25
18 SHINDE ANJU NARSINGRAO TCS 3.25
19 PATIL APURVA PANDURANG TCS 3.25
20 THORAT DIPALI VILAS Wipro 3.5
21 PAWAR KOMAL JITENDRA Wipro 3.5
22 KHANDEKAR SONALI VILAS Wipro 3.5
23 PARAMANE SHRADDHA SANDIP Wipro 3.5
24 KUMBHAR ANKITA MARUTI BharatForge 2.81
25 KOSHTI DIKSHA SANJIVAN BharatForge 2.81
26 KAMBLE TEJASWINI BABURAO BharatForge 2.81
27 MANE UTKARSHA MAHENDRA BharatForge 2.81
28 SHAH RUTUJA JITENDRA BharatForge 2.81
29 SONAWANE CHETAN BHASKAR BharatForge 2.81
30 KARANDE GANESH PANDURANG BharatForge 2.81
31 PATIL AISHWARYA MANIKRAO BharatForge 2.81
32 MAGADE ASHWINI ASHOK Anexpertise 1.8
33 SASANE GAURI RAMESH Anexpertise 1.8
34 MALI ANKITA RAGHUNATH Anexpertise 1.8
35 SURYAWANSHI SAPANA SANJAY Lightx 1.8
36 PATIL SHREYA NANDKISHOR Vsoft 1.2
37 MORE PRAJKTA UDAYKUMAR Dhoot Transmissions 1.2
38 THORAT ROHAN SAMPAT Bridgelabs Technologies 3
39 LATANE SHUBHAM SANJAY Bridgelabs Technologies 3
40 ASHUTOSH THORAT Bridgelabs Technologies 3
41 ASHA KAMBLE BharatForge 2.81
42 Rutuja Bhosale TCS 3.5
43 Shital Solankar TCS 3.5
44 Sankpal Ankita Rangrao Oracle Softwares 1.8
45 Arti Patil Oracle Softwares 1.8
46 Ashwini Chougule Scope T&M 2
47 Aarbaj Mundaganur Scope T&M 2
48 Anku Rani Civils Daily 3
49 Chandrakant Kamble Enigma Automation 1.8
50 Suraj Jarag Enigma Automation 1.8
51 Yogeshwari Patil Social NGO 3

Year 2017-18

Sr. No.  NAME OF STUDENT NAME OF COMPANY PACKAGE OFFERED
1 WALI AKASH MANOHAR Bharat Forge 2.81
2 PAWAR HARSHAL POPAT Bharat Forge 2.81
3 NAGARGOJE PANDURANG ABASO Bharat Forge 2.81
4 KHATKALE ROHINI BHAUSAHEB Bharat Forge 2.81
5 BHANDIGANI MADHURA HEMANT Bharat Forge 2.81
6 KORE SUMIT RAMCHANDRA TCS 3.37
7 SHETE SHREYA SUBHASH TCS 3.37
8 KUMBHAR RISHIKESH LALCHAND TCS 3.37
9 KODAG SNEHAL APPASAHEB TCS 3.37
10 PATEL NILOFAR AZAD KPIT 3.25
11 ATTAR SUMAIYYA SHOUKAT KPIT 3.25
12 NATE CHINMAY SANJAY KPIT 3.25
13 SWAMI VAIBHAV VIRBHADRA KPIT 3.25
14 RANDIVE NIKITA RAVINDRA KPIT 3.25
15 DESHMUKH SHWETA ARVIND KPIT 3.25
16 BORADE RUCHI TANAJIRAO KPIT 3.25
17 MANDLIK SHRUTI LAXMAN KPIT 3.25
18 SHITOLE ROHINI RAJENDRA KPIT 3.25
19 DHEGASKAR KIRAN DAYANAND KPIT 3.25
20 CHOUGULE KIRTI ALIAS KALAMMA MAHADEV Computer Domain 1.8
21 KULKARNI GANDHALI MUKUND Computer Domain 1.8
22 RANDIVE NIKITA RAVINDRA Unikaihatsu 3
23 KERIPALE SHRADDHA BALASAHEB Sankalp Semi 3.5
24 KULKARNI GANDHALI MUKUND Vaibhav Tech Solutions 3
25 PATIL MADHURA MANSING Vaibhav Tech Solutions 3
26 GAJLEKAR SHREYASH PANDIT SVR Infotech 2
27 SURYAWANSHI HARSHAD NAMDEO SVR Infotech 2
28 NIRMALE VIBHAVARI VINAYAK SVR Infotech 2
29 SANDE SIMRAN FAIYYAJ Bridgelabs Technologies 3
30 Zanjurne Pratik Bridgelabs Technologies 3
31 LANGARDAR SOHEL RIYAJAMAHMAD Entuple Technologies 3
32 BAGWAN WASIM ISMAIL L&T Technologies Pune 4
33 MUDGAL ALISHA MILIND L&T Technologies Pune 4
34 PATIL SWAPNIL RAJENDRA Sq.M Pune 1.44
35 TAMBORJI SANAM SIKANDAR Zavar's Group 1.8
36 MAREDDI SWAPNALI VIJAY Amazon India 3